Kategorie:

Promocja książki dh. Kazimierza Kotulskiego.

W poniedziałek, 28 września 2020 r., harcerze i instruktorzy naszego Hufca mieli przyjemność uczestniczyć w promocji książki „Harcerskie wspomnienia z żeglarskim akcentem”, która zwiera wspomnienia naszego 103-letniego harcerza dh. Kazimierza Kotulskiego. Druh Kazimierz – urodzony
18 lipca 1917 r. – przed II wojną światową był członkiem elitarnej 36 Zagłębiowskiej Drużyny Harcerskiej w Wojkowicach w stopniu harcerza RP i żeglarza. Uczestniczył w słynnym jubileuszowym zlocie ZHP w Spale w 1935 r. i wielu innych ważnych wydarzeniach, o których można przeczytać w tej książce.
Uroczystość miała miejsce w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach. Całość prowadził prof. ndzw. dr hab. pwd. Krzysztof Gajdka – redaktor książki. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością dh.hm. Anna Peterko – Komendantka Chorągwi Śląskiej i jej dwóch zastępców – dh. hm. Aleksandra Lechocka i dh. hm. Andrzej Lichota. Dh. Kazimierz otrzymał z rąk dh. Komendantki Chorągwi Śląskiej Złotą Odznakę „Zasłużony dla Chorągwi Śląskiej”, co było kolejnym miłym akcentem tej uroczystości.
Na uroczystość przybyli również gospodarze miasta w osobach Pana Tomasza Szczerby – Burmistrza Miasta Wojkowice oraz Pana Mateusza Mani – Przewodniczącego Rady Miasta. Z ich rąk dh. Kazik otrzymał pierwszą, wydaną w wersji papierowej, książkę ze swoimi wspomnieniami.

Bardzo dziękuję harcerzom i instruktorom za uczestniczenie w tym wydarzeniu. Szczególne podziękowania składam sprawcom całego „zamieszania” – dh. hm. Józefie Mentel za zainicjowanie spisania wspomnień i logistykę spotkań z dh. Kazikiem a dh. pwd. Krzysztofowi Gajdce za redakcję tych wspomnień, opracowanie, poświęcony czas i zaangażowanie w te działania.

Komendantka Hufca.

Książka do pobrania TUTAJ!

Pełna fotorelacja https://photos.app.goo.gl/BmWJo2t6vMtEqCKb6.