Nadanie nowego sztandaru dla Hufca. 12.10.2024 r.

Dzisiaj był bardzo uroczysty dzień dla naszego Hufca – odbyło się uroczyste wręczenie nowego sztandaru. Pogoda dopisała – świeciło słońce i podgrzewało atmosferę uroczystości. Patronat nad imprezą przyjęli: Komendant Chorągwi Śląkiej dh. hm. Marcin Różycki i Prezydent Miasta Będzin – Pan Łukasz Komoniewski.
Swoją obecnością zaszczycili nas fundatorzy sztandaru:
dh. hm Marcin Różycki – Komendant Chorągwi Śląskiej ZHP, w zastępstwie Prezydenta Będzina Łukasza Komoniewskiego uczestniczyła Pani Wiceprezydent Aneta Witkowska – Złocka, Starosta Będziński – Pan Sebastian Szaleniec, Wójt Gminy Psary – Pan Tomasz Sadłoń, Państwo Grażyna i Marek Paskowie. Burmistrz Miasta Wojkowice – Pan Tomasz Szczerba oraz jako goście: Posłanka na Sejm – Pani Barbara Dolniak, przedstawiciel Posła Mateusza Bochenka – Pan Szymon Serwatka, zastępca Komendanta Chorągwi Śliskiej – dh. phm. Grzegorz Ociepka, dh hm. Andrzej Lichota, Radni Rady Miasta – Pani Halina Czapla i Pan Szczepan Gryma, Zastępca Burmistrza Miasta Czeladzi – Pan Andrzej Mentel, a także delegacje Hufców Chorągwi Śląskiej: Hufiec ZHP Dąbrowa Górnicza, Hufiec ZHP Sosnowiec, Hufiec ZHP Jaworzno i Hufiec ZHP Chrzanów, Instruktorzy Hufca, przyjaciele Harcerstwa i sympatycy naszego ruchu. Dziękujemy wszystkim za uświetnienie uroczystości Waszą obecnością. Nowy sztandar ale stare harcerskie wartości, braterstwo, nauka i zabawa.

Osobiście dziękuję harcerzom i instruktorom, którzy pełnili służbę podczas tego wyjątkowego dnia: dh. phm Agnieszce Lis – Wiśniewskiej, phm. Klaudii Lorczyk, pwd. Karolinie Młodawskiej, pwd. Weronice Bochenek, phm. Sylwestrowi Dembińskiemu, dh. Krzysztofowi Schmatolli oraz ekipie pracującej przy zajęciach kwatermistrzowskich i cukierniczych.

Muszę jeszcze napisać o naszej dodatkowej atrakcji. Nasz balon stratosferyczny osiągnął wysokość 32400 metrów (32 km 400m) i przebył trasę w linii prostej ok. 200 km. Zakończył swoją misję w okolicy Sędziszowa Małopolskiego. Sygnał z balonu był odbierany w Polsce, na Węgrzech, w Chorwacji i Serbii.

Pełna fotorelacja: https://photos.app.goo.gl/Apue2FkPddyREutz6

Komendantka Hufca.