Kategorie:

DZIEŃ MYŚLI BRATERSKIEJ

23 lutego obchodziliśmy uroczyście święto wszystkich skautów – Dzień Myśli Braterskiej. Obchody rozpoczęła uroczysta msza harcerska w kościele pw. św. Trójcy w Będzinie. Mszę celebrował ks kan. Andrzej Stępień – kapelan będzińskiego harcerstwa.
Dalsza cześć uroczystości odbyła się w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego. Obchody uświetniła obecność I Wicewojewody pana Rafała Adamczyka, Posłów na Sejm RP: pani Barbary Dolniak i pana Mateusza Bochenka, Komendanta Chorągwi Śląskiej – hm. Marcina Różyckiego, pani Wiceprezydent – Anety Witkowskiej – Złockiej, przedstawiciela Starosty Będzińskiego – pana Kamila Curyło, radnych Rady Miasta i przedstawicieli Komendanta Powiatowego Policji w Będzinie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Grodźcu.
Organizatorką części kościelnej była dh.hm. Józefa Mentel a części oficjalnej dh. phm. Agnieszka Lis – Wiśniewska.

Fotorelacja.