GRA HARCERSKA „NA TROPIE PILECKIEGO”.

„Powiedz mi a zapomnę, pokaż mi a zapamiętam, pozwól mi wziąć udział, a zrozumiem.”
– Konfucjusz.

4 listopada odbyła się w naszym hufcu gra harcerska „Na tropie Pileckiego” zorganizowana przez 6 Zagłębiowską Drużynę Wędrowniczą „Ursa Noctis”. Głównymi inicjatorkami zorganizowania gry były Elżbieta Koc i Wiktoria Borowik.
Czy można uczyć się historii empirycznie? Oczywiście, że tak… Związek Harcerstwa Polskiego w swoim statucie ma zapis, że jego obowiązkiem jest wychowanie patriotyczne!
Gra terenowa Tropem Pileckiego jest najlepszym przykładem jak przez zabawę, uczymy się historii naszego kraju.

Wspaniała gra, świetne przygotowanie. Dziękujemy Wędrownikom z 6 ZDW „Ursa Noctis” i wszystkim, którzy pomogli w przeprowadzeniu gry.