Zakończenie roku harcerskiego w Związku Drużyn „UNITAT”.

Opublikowane przez Dh. Komendant

22 czerwca na uroczystej zbiórce Związek Drużyn „Unitat” zakończył rok harcerski. Zbiórka rozpoczęła się uroczystym apelem.

Po odebraniu meldunku i rozkazie Komendanta Związku Drużyn „Unitat”, druhna przewodniczka Martyna Musiał otrzymała, z rąk swojej opiekunki próby instruktorskiej dh. hm. Marii Małek – Bujak, zieloną podkładkę i lilijkę – symbole osiągnięcia kolejnego stopnia instruktorskiego – podharcmistrzyni.

Następnie drużynowi otrzymali indywidualne dla każdego listy, a nowo przyjęci do drużyny harcerki i harcerze otrzymali chusty 31 Zagłębiowskiej Drużyny Harcerskiej „Benignus”.

Później obrzędowo rozpoczęliśmy zbiórkę i część artystyczną, którą stanowiła prezentacja o rocznym działaniu drużyn.

Kadra Związku Drużyn dziękuje wszystkim gościom i rodzicom, którzy zaszczycili ich swoją obecnością.

„Nie zgaśnie tej przyjaźni żar, co połączyła nas”