Kategorie:

Koniec roku harcerskiego.

Avatar
Opublikowane przez Dh. Komendant

Lato, lato, lato czeka …

Rozpoczynamy wakacje! 23 czerwca zakończyliśmy kolejny, wspólny rok.
Wczoraj oficjalnie zakończyliśmy rok harcerski w Hufcu ZHP Ziemi Będzińskiej. Wydarzenie rozpoczęło się od uroczystego apelu, na którym zaszczyciło nas swoją obecnością wiele ważnych osobistości. Gościli u nas Posłowie na Sejm RP panowie Rafał Adamczyk, Waldemar Andzel i Mateusz Bochenek, Komendant Chorągwi Śląskiej hm. Marcin Różycki, przedstawiciel Starostwa Powiatowego pan Kamil Curyło, Zastępczyni Prezydenta Miasta pani Aneta Witkowska – Złocka, przedstawiciele Rady Miasta Będzin – pan Michał Fiuk i Mariusz Słowik, Przewodniczący Rady Miasta Wojkowice pan Mateusz Mania i radna pani Lidia Musiał oraz hm. Andrzej Lichota z Chorągwi Śląskiej. Dziękujemy gościom za przybycie i podarowanie nam wielu wspaniałych prezentów.
Gratulujemy Zuchom z 7 Gromady Zuchowej „Klan Smerfów” zdobycia Odznaki Harcerskiej Służby Ziemi Śląskiej. Odznaki wręczał Komendant Chorągwi Śląskiej hm. Marcin Różycki, Komendantka Hufca hm. Dorota Schmatolla i drużynowa 7 Gromady Zuchowej pwd. Barbara Gajdzik – Pawliszyn. BRAWO!

Po zakończeniu apelu podzieliliśmy się na metodyki i przeszliśmy do zajęć w tematyce słowiańskiej. Zabawy były inspirowane obchodami Nocy Świętojańskiej. Zuchy szukały kwiatu paproci, harcerze młodsi mieli prowadzone zajęcia przez namiestnictwo a harcerze starsi i wędrownicy zasiedli przy ognisku, gdzie druhna pwd. Agnieszka Lis – Wiśniewska przytoczyła kilka słowiańskich zwyczajów, po czym śpiewali harcerskie piosenki i tańczyli przy ognisku. Późnym wieczorem zakończyła się cała impreza.
Dziękujemy bardzo gościom za uświetnienie swoją obecnością naszej uroczystości.
Zuchom, harcerzom, wędrownikom i instruktorom życzymy w wakacje dobrej zabawy, odpoczynku i nabycia sił na nowe wyzwania! Udanych wakacji!!!!