Kategorie:

Grodzieckie jednostki zakończyły rok harcerski.

Avatar
Opublikowane przez Dh. Komendant

Środowisko Grodzieckie zakończyło rok harcerski 2022/2023 .

W tym roku do działających 7 Gromady Zuchowej „Klan Smerfów” i 6 Zagłębiowskiej Drużyny Harcerskiej „Eleusis” dołączyły nowe jednostki: 17 Zagłębiowska Drużyna Harcerska „Wilki” i Krąg Starszyzny „Dziś, Jutro, Pojutrze”! A co będzie dalej?

To był wielki dzień dla grodzieckich jednostek naszego hufca. Zakończyli harcerski i zuchowy rok spotkań. 7 Gromada Zuchowa i 17 Zagłębiowska Drużyna Harcerska dobyły Międzynarodową Odznakę Myśli Braterskiej a członkowie „Klanu Smerfów” zdobyli Odznakę Harcerskiej Służby Ziemi Śląskiej.

Festyn w parku Rozkówka był imprezą kończącą rok harcerski dla jednostek, które działaja na terenie dzielnicy Grodziec. Impreza przyniosła nagrody, podziękowania, wyróżnienia. Odwiedzili ich znakomici goście: Prezydent Miasta Będzina Łukasz Komoniewski, Poseł na Sejm Rafał Adamczyk, Strażacy z Grodźca i Policjanci z Będzina! Było dużo zabawy, śmiechu i wspomnień. Kiełbaski pieczone w lesie smakują fantastycznie!

Dziękujemy bardzo wszystkim za obecność i wspólnie spędzony czas. Dziękujemy Panu Mariuszowi Słowikowi za współorganizacje wydarzenia! Dziękujemy wspaniałej kadrze 7 Gromady Zuchowej, dziękujemy Drużynowemu 17 Zagłębiowskiej Drużyny Harcerskiej i Drużynowej 6 Zagłębiowskiej Drużyny Harcerskiej, druhnom i druhom z Kręgu Starszyzny „Dziś, Jutro, Pojutrze” oraz druhnie Komendant!! Gratulujemy wszystkim wspaniałej służby.