Kategorie:

Wycieczka zuchowa do Olkusza i Rabsztyna.

Komenda Hufca i Namiestnictwo Zuchowe zorganizowały z okazji Dnia Dziecka wycieczkę dla zuchów do Olkusza i na zamek w Rabsztynie.
Ale to była przygoda!
Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Olkuskich Podziemi. Dowiedzieliśmy się, jak wyglądało życie w tym mieście za czasów średniowiecza. Rozwiązaliśmy kilka zagadek, dzięki którym utrwaliły nam się informacje, usłyszane od Pani przewodnik. Dowiedzieliśmy się, że Olkusz nazywany jest Srebrnym Miastem, przez domieszkę srebra w rudach wydobywanego ołowiu. Dlatego też obejrzeliśmy (a nawet sami doświadczyliśmy!), jak wyglądała praca górników dawno temu.
Malowaliśmy gwarków, rozwiązywaliśmy zagadki w podziemiach, szukaliśmy pytań w lochach i nawigowaliśmy kierunki świata szukając figurek skrzatów…
Po pomalowaniu naszych własnych gwarków z gipsu wyruszyliśmy dalej w drogę – tym razem do Zamku w Rabsztynie.
Poznaliśmy historię zamku oraz legendy z nim związane. Na końcu wycieczki znalazł się czas na pamiątki i chwilę zabawy na świeżym powietrzu. Na pewno wykorzystamy przyswojoną wiedzę i mamy nadzieję, że szybko spotkamy się z naszymi kolegami i koleżankami z innych gromad!🧡

Bawiliśmy się razem z 6 Gromadą Zuchową „Rozbrykane Mandarynki”, 7 Gromadą Zuchową „Klan Smerfów”, 3 Gromadą Zuchową ,,Strażnicy Tajemnic”, 49 Gromadą Zuchową „Szyszkowe Bractwo”, 31 Gromada Zuchową „Przyjaciele Pana Kleksa” i Drużyną Nieprzetartego Szlaku „Iskierka”.
To była niezapomniana przygoda!

Cała fotorelacja TUTAJ!