Kategorie:

ZLOT HUFCA

4 września odbył się ZLOT HUFCA.

Zlot 2021… i po zlocie!


Pogoda nam sprzyjała, zabawa była wspaniała, goście dopisali czyli impreza była udana.

Dziękujemy za odwiedziny dh. Komendantce Chorągwi Śląskiej hm. Annie Peterko i dh. hm. Andrzejowi Lichocie, Panu Posłowi Rafałowi Adamczykowi, przedstawicielowi pani Poseł Barbary Dolniak – panu Maciejowi Szostakowi, panu Naczelnikowi Wydziału Zarządzania Bezpieczeństwem Starostwa Powiatowego w Będzinie Kamilowi Curyle, pani Wiceprezydent miasta Będzina – Anecie Złockiej, przedstawicielowi Komendy Powiatowej Policji, panom naczelnikom wydziałów UM: Kamilowi Kowalowi i Romanowi Goczołowi oraz panu Markowi Paskowi. Dziękujemy za prezenty dla zuchów i harcerzy. Panu Prezydentowi Miasta Łukaszowi Komoniewskiemu za za honorowy patronat i za pomoc przy organizacji zlotu a za słodki poczęstunek panu Wójtowi Gminy Psary – Tomaszowi Sadłoniowi.

Dziękujemy wszystkim instruktorom i harcerzom za pracę przy budowie Miasteczka Zlotowego.
Zlot przebiegł według planu: po uroczystym apelu, na którym czwórka naszych instruktorów została wyróżniona odznaczeniami, rozpoczęły się zajęcia zlotowe: zuchy obchodziły 70 urodziny Pippi a harcerze uczestniczyli w grze terenowej. Po południu bawiliśmy się na tańcach integracyjnych a później było obrzędowe ognisko harcerskie przygotowane przez dh. hm. Józefę Mentel i dh. phm. Małgorzatę Piechocką. Po ognisku była do rana Watra Wędrownicza.

Dziękujemy za to, że byliście: zuchy, harcerze, wędrownicy, instruktorzy i starszyzna hufca. Bez Was nie byłoby tak wspaniałego wydarzenia.
Czuwaj!

Cała fotorelacja za zlotu: https://photos.app.goo.gl/ZwqPopEVTp42UBMB9

Obecność wszystkich zuchów, harcerzy i instruktorów w pełnym umundurowaniu jest obowiązkowa.
Spotykamy się o godzinie 9.00 a o 10.00 będzie uroczysty apel. Po nim czeka nas wiele harcerskich atrakcji – będą ciekawe zajęcia, gry – w tym gra terenowa, zabawy i tańce. Na koniec rozpalimy obrzędowe ognisko z gawędą i piosenkami. Pożegnamy się apelem.
Wszystkich, którzy będą mogli (a powinien być każdy!) wziąć udział w tej imprezie, proszę o zgłaszanie udziału w Zlocie swoim drużynowym.
Organizatorzy zapewniają gorące napoje, wodę mineralną i posiłek w trakcie dnia. Prosimy o zabranie bidonów (butelek wielorazowych) i kubków na herbatę.