Kategorie:

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszym Hufcu!


29 Finał WOŚP za nami.
Pragniemy podziękować wszystkim wolontariuszom, firmom, darczyńcom, którzy przyczynili się do zebrania ok. 34 tys. zł przez nasz sztab. Głownie chcemy podziękować dh. phm. Małgorzacie Piechockiej – szefowej sztabu, dh. pwd. Agnieszce Lis – Wiśniewskiej – szefowej finansów sztabu, dh. pwd.: Jolancie Madejskiej, Hannie Paciuch, Katarzynie Stacherze i dh. Barbarze Gajdzik – Pawliszyn za zaangażowanie i pomoc, dh. pwd. Jakubowi Tabakowi za zabezpieczenie medyczne oraz zuchom, harcerzom i instruktorom, którzy włączyli się w działania naszego sztabu.

Dziękujemy darczyńcom, którzy przekazali dary rzeczowe i usługi na rzecz WOŚP:
Pani Poseł na Sejm RP Barbarze Dolniak,
Panu Posłowi na Sejm RP Rafałowi Adamczykowi,
Panu Prezydentowi Miasta Będzina Łukaszowi Komoniewskiemu,
„Foto Borkowscy” Studiu i laboratorium fotograficznemu,
Teatrowi Dzieci Zagłębia,
Restauracji „Rozkówka”.
Klubowi Jeździeckiemu „Amigo”,
sklepowi „Szop Pracz”,
firmie Power Karting,
firmie Emotion Karting,
firmie Redeye Group Sp. z o.o.,
,Manufakturze Zdrowia i Urody”,
Cateringowi Dietetycznemu Eat Lovers,
firmie „d’Apricena”,
Ochotniczej Straży Pożarnej w Grodźcu.

Jeśli kogoś nie wymieniliśmy, to przepraszamy – proszę się upomnieć – dopiszemy!

Dziękujemy również pracownikom Urzędu Miasta za dobrą współpracę i pomoc przy organizacji imprezy finałowej.
Komenda Hufca

29 finał WOŚP naszego sztabu zamknął się wstępnie kwotą 34.196 zł.
Dziękujemy proboszczowi parafii pw. św Antoniego z Padwy w Wojkowicach księdzu Ryszardowi Adrjankowi za wypożyczenie maszynki do liczenia bilonu i pracownicy Banku Spółdzielczego Punkt Kasowy w Grodżcu za wypożyczenie urządzenia do liczenia banknotów.

FOTORELACJA Z 29 FINAŁU WOŚP W BĘDZINIE

Fotoreporter: pwd. Martyna Musiał

W naszym Domu Harcerza, dzięki staraniom dh. phm. Małgorzaty Piechockiej, został zarejestrowany Sztab WOŚP 2021. Prosimy wszystkich o włączenie się do organizacji. Może to być pomoc przy znalezieniu sponsorów, można przekazać przedmioty na aukcję lub po prostu pomóc w działaniach organizacyjnych. Razem z nami zagra Ochotnicza Straż Pożarna z Grodźca i Urząd Miasta Będzin. Ktoś jeszcze chętny do współpracy? Zapraszamy do wspólnego działania.

Kontakt do szefowej Sztabu: malgorzata.piechocka@zhp.net.pl
lub tel. 795 711 217

E –  SKARBONKA NASZEGO SZTABU
Nasz Sztab utworzył skarbonkę, na którą również można wpłacać pieniądze.

Nowy termin 29. Finału WOŚP!
Ważny komunikat od Jurka Owsiaka!

Kochani,
Wszystkich nas zaskoczyła informacja rządu na temat nowych obostrzeń związanych z pandemią, ale rozumiemy, że w tak trudnej sytuacji, w jakiej znalazła się Polska, środki muszą być stanowcze i to chyba jedyne rozwiązanie, które pozwoli opanować wirusa i pandemię.

W związku z tym podjęliśmy dziś decyzję, że dostosujemy się do tych wszystkich zasad i przeniesiemy 29. Finał WOŚP na ostatni dzień stycznia – 31 stycznia 2021 roku. Wiemy, że jesteście już w gotowości, że wszystkie 1362 Sztaby stoją w blokach startowych i szykują absolutnie przepiękne finałowe wydarzenia, mimo tego trudnego czasu. Mamy nadzieję, że z pełnym zrozumieniem przyjmiecie ten nowy termin. Wiemy, że bardzo wiele Sztabowych Puszek Stacjonarnych już funkcjonuje, że wszystkie wpłaty online działają już na dobre, a kiedy piszę te słowa, na koncie mamy już 1 138 030 PLN! Postaramy się zorganizować tę zmianę najsprawniej, jak tylko będziemy w stanie. Sprawdziliśmy całą logistykę współpracujących z nami partnerów, a przede wszystkim całą technikę, która towarzyszy nam przy organizacji Finału. Wszyscy ze zrozumieniem przyjęli nowy termin, więc zwracam się z gorącą prośbą, abyście także i Wy nam pomogli i przygotowali wolontariuszy na nowe wyzwanie! 
Zawsze dajemy się poznać jako ci, którzy nie rezygnują z raz podjętych planów. Chciałbym przypomnieć, że wiele lat temu z powodu powodzi przenieśliśmy termin naszego Festiwalu na środek lata i okazał się on niezwykle trafny. Życie pisze różne scenariusze, a my tym razem w pełni rozumiemy wprowadzenie tak surowych zasad naszego działania, bo nie tylko my, ale także inne kraje w Europie wprowadziły podobne zasady. 
Nie zmieniamy żadnych plakatów, puszek i identyfikatorów i innych materiałów. Myślę, że wszyscy zakodują sobie nową datę. 
Proszę Was bardzo o to, abyście dbali o siebie i podtrzymywali kontakt z wolontariuszami. Rozmawiajcie z nimi, przekazujcie wszystkie komunikaty od nas, a jeśli możecie – oglądajcie nas regularnie, bo jak nigdy nasze internetowe, codzienne spotkania w Domowej Orkiestrze nabrały ogromnego sensu! Mamy o czym Wam mówić, ale także lubimy słuchać tego, co macie nam do powiedzenia. 
Jeszcze lepiej, z jeszcze większym żarem przygotujmy się na 31 stycznia! Zachęcajcie wszystkich do grania online, wystawiajcie licytacje, przyjdzie taki moment, ze wszystkie oczy będą zwrócone na nas, bo dla wielu ludzi jesteśmy tą dobrą nadzieją, gdy myślimy o pokonaniu wirusa. 
Dziękuję Wam za dotychczasową gotowość! To naprawdę robi wrażenie, że do daty Finału mieliśmy 3 tygodnie, a na naszym koncie jest już ponad milion złotych. To Wasza ogromna zasługa! Jestem przekonany, że także Rodacy w Polsce i na całym świecie przyjmą tę nową propozycję 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wierzę, że nasze hasło „Wygramy!” stanie się jeszcze bardziej aktualne i dodające otuchy oraz sił do pokonania koronawirusa.

Super! Dotarły już do nas puszki WOŚP dla kwestujących i inne materiały.

Komenda Hufca i Szefowa Sztabu dh. Małgosia.

Kilka słów od Jurka Owsiaka!

„Drodzy Przyjaciele,

Bardzo dziękujemy za Waszą aktywność związaną z przygotowaniami do 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i z ogromną przyjemnością dzielimy się informacjami o Waszych działaniach w naszej Domowej Orkiestrze, którą codziennie nadajemy o godzinie 11:00 polskiego czasu. Te informacje są ważne i pokazują miedzy innymi Waszą niesamowitą kreatywność, energię, a na samym końcu pogodę ducha. 
Dziś o godzinie 12:00 ruszymy z naszymi pakietami do 15. Biegu „Policz się z cukrzycą”. Mimo, iż Bieg w Warszawie nie odbędzie się w takiej formie jak zawsze, to przygotowaliśmy 7000 pakietów startowych. Będą one dostępne dla wszystkich do wyczerpania miejsc, niezależenie od tego, czy zgłosi się do nas osoba z Polski lub ze świata. Zależy nam na jednym – jeśli ktoś kupi pakiet, to niech 10 stycznia o godz. 12:00 założy naszą piękną, pomarańczową koszulkę i przebiegnie 5 kilometrów. Trasę i formę każdy może wybrać sam. Koniecznie przekażcie wszystkim, aby poprzez sztab, czy chociażby media społecznościowe, dawali nam znać, gdzie będą biegać i zdawali relację z treningu. Mamy nadzieję, że na trasie spotka się więcej pomarańczowych koszulek, a stosując 1,5 metrowy dystans będą mogli pozdrawiać się z uśmiechem! 
My w Warszawie już zarezerwowaliśmy wszystko co potrzebne do zbudowania finałowego studia pod Pałacem Kutry i Nauki. Na pewno będziemy się Wami łączyć i przekazywać informacje z całego świata na wielkich telebimach w studiu i w internecie, który będzie prowadził transmisję non-stop już od soboty, od godziny 22:00 polskiego czasu. 
Najważniejszą wiadomością minionego tygodnia jest to, że otrzymaliśmy (13-tego w piątek) przepiękne finałowe puszki wydrukowane przez Storaenso. Są najpiękniejsze ze wszystkich dotychczasowych! Oprócz klasycznych puszek, przygotowaliśmy także pulę większych puszek, które na pewno Wam się przydadzą. Wysyłka puszek ruszy w tym roku wcześniej, tak jak prosiliście. 
Jak będzie wyglądać finałowa zbiórka pieniędzy 10 stycznia jeszcze nie wiemy. Myślę, że ostateczne decyzje i związane z tym możliwości, będą nam znane tuż przed 10 stycznia. Bez względu na wszystko, sam widok naszej kolorowej puszki doda wszystkim prawdziwej, ogromnej otuchy i wiary w to, że razem pokonamy wszystkie przeciwności. 
Za chwilę będziemy znać czasy antenowe transmisji Finału w telewizji TVN, ale jeszcze raz przypominam – wszystko będzie transmitowane także w internecie, a Najpiękniejsza Domówka Świata pokazała nam, że to się super sprawdza! Dzięki temu będziecie mogli być z nami cały czas. 
Już niedługo, może nawet jeszcze w listopadzie, uruchomimy specjalny pawilon SiemaShopu, który będzie stał obok Fundacji. Tym samym możliwość dokonywania u nas zakupów będzie dużo łatwiejsza niż do tej pory. Na zbliżający się Finał przyszykowaliśmy naprawdę piękne gadżety, a jednym z najbardziej obiecujących będzie nasza gra planszowa, którą chcemy dołączyć do ostatniego tegorocznego wydawnictwa „The best of – 25 lat Festiwalu”. 
Pamiętajcie, że na stronach Fundacji zamieszczamy na bieżąco bardzo dużo aktualnych wiadomości na temat naszej pomocy w walce z pandemią COVID-19, m.in. listę prawie 100 szpitali, do których cały czas trafia zakupiony przez nas sprzęt medyczny. Jest się czym chwalić, bo nasze ostatnie zakupy to 1340 łóżek specjalistycznych łóżek, 89 kardiomonitorów i 50 respiratorów. Wydaliśmy na to ponad 20 milionów złotych. To pokazuje siłę Fundacji, naszej zbiórki i Waszych Sztabów. Niech to także będzie ogromną siłą dla Waszych działań, bo jest to prawdziwy wkład w walkę z pandemią!
Kończąc, życzymy Wam zdrowia i pamiętajcie też, że w każdą sobotę i niedzielę na naszej Domowej Orkiestrze prezentujemy super archiwalne materiały, w których cofamy się w czasie i pokazujemy reportaże z pierwszych Finałów. W najbliższy weekend będzie to Finał 1999 i 2000. To się naprawdę świetnie ogląda, a być może nie jeden z Was znajdzie tam siebie… 20 lat młodszego. :)”.
100