Kategorie:

HARCERSKA AKCJA LETNIA 2020

UWAGA Rodzice/Opiekunowie obozowiczów!Jeśli chcecie Państwo otrzymać fakturę za wpłatę na obóz, to proszę przesłać na maila: bedzin@slaska.zhp.pl informację i dane do faktury. Dokumenty można będzie odbierać w środy od 16.30 do 18.00 w Domu Harcerza.
Komendantka Hufca.

Obozowicze wyjechali z Pobierowa. Przypuszczalny czas przyjazdu do Będzina ok. 22.30. Podjadą pod Szkołę Muzyczną, tzn. tam, skąd wyjeżdżali.

Przejazd na obóz odbył się szczęśliwie. O 8.00 „wylądowali” na bazie w Pobierowie.

FOTOGALERIA

Drodzy rodzice/opiekunowie, do wyjazdu na obóz został tydzień. Poniżej kilka istotnych informacji:
Zbiórka: Szkoła Muzyczna w Będzinie, ul. Sportowa,
piątek – 10 lipca o godzinie 21.30.

W tym roku ze względu na sytuacje miejsce wyjazdu dzielimy na dwie strefy.
Pierwsza strefa to miejsce gdzie są rodzice z dziećmi. Tutaj się żegnamy i rodzice oddają dzieciaki już pod opiekę opiekunów.
Druga strefa to miejsce gdzie jest autokar i opiekunowie oraz dzieci, które zostały „odhaczone” na liście. Tutaj rodzice już nie wchodzą.

Podczas zbiórki każdy opiekun odczyta listę osób w swojej grupie na wyjazd. Później każdy uczestnik podchodzi do swojego opiekuna, rodzice podpisują oświadczenie informujące, że dziecko jest zdrowe i nie miało kontaktu z osobą zarażoną COVID – 19 bądź będącą na kwarantannie przez ostatnie 14 dni.
Dziecko przechodzi kontrolne badanie temperatury i wsiada do autokaru.

Co należy zapakować dziecku dodatkowo w związku ze stanem epidemii:
– min. 2 maseczki ochronne
– płyn dezynfekcyjny
– butelkę filtrującą bądź bidon – podpisany

W tym roku motywem przewodnim obozu są „PIRACI”. Prosimy, w miarę możliwości, o zabranie atrybutów i strojów pirackich.

KARTĘ KWALIFIKACYJNĄ WYPOCZYNKU i obowiązujący (zmieniony ze względu na SARS-Cov2) ZAŁĄCZNIK DO KARTY należy wypełnić i dostarczyć w jak najkrótszym terminie do Domu Harcerza. Proszę zapoznać się z WARUNKAMI UCZESTNICTWA (potwierdzone będzie podpisem na liście) oraz z treścią OŚWIADCZENIA, które trzeba będzie dostarczyć w dniu wyjazdu uczestnika na obóz.

KARTA KWALIFIKACYJNA UCZESTNIKA WYPOCZYNKU

ZAŁĄCZNIK DO KARTY – UCZESTNIK NIEPEŁNOLETNI

ZAŁĄCZNIK DO KARTY – UCZESTNIK PEŁNOLETNI

WARUNKI UCZESTNICTWA POBIEROWO

OŚWIADCZENIE W DNIU WYJAZDU – UCZESTNIK NIEPEŁNOLETNI

OŚWIADCZENIE W DNIU WYJAZDU – UCZESTNIK PEŁNOLETNI

Przejazd na i z obozu odbędzie się zdezynfekowanym i wyozonowanym autokarem, z którego będą korzystać tylko nasi obozowicze.

Wytyczne GIS, MZ i MEN dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży

Komenda Hufca ZHP Ziemi Będzińskiej serdecznie zaprasza w dniach 11-25.07.2020r na Obóz Hufca nad morzem w Pobierowie. Koszt obozu 1350,00 zł ( w tym koszty noclegu pod namiotami, wyżywienia, przejazdu, realizacji programu, ubezpieczenia oraz zakup materiałów programowych). Obóz jest adresowany do zuchów, harcerzy, harcerzy starszych i wędrowników. 
Letnia baza obozowa w Pobierowie zlokalizowana jest około 300 metrów od Morza Bałtyckiego w lesie sosnowym. Baza posiada przyłącze do wodociągu i kanalizacji oraz do sieci elektrycznej.
Uczestnicy obozów zakwaterowani są w nowych namiotach typu „dziesiątka” maksymalnie po 5 osób w każdym namiocie. Śpią na łóżkach typu „kanadyjka”. Każdy namiot wyposażony jest w 5 łóżek z materacami, koce oraz półkę na ubrania i przybory codziennego użytku. W miarę potrzeb i możliwości w namiotach rozkładane są drewniane podkłady podłogowe.
Baza posiada stołówkę, mogącą pomieścić na jedną turę posiłku 150 osób, a także własne zaplecze kuchenne zatwierdzone każdego roku przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gryficach.
Wypoczynek na bazie jest bezpieczną i atrakcyjną formą spędzenia wolnego czasu dla dzieci i młodzieży w czasie wakacji letnich. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwa dobrze przygotowana i doświadczona kadra wychowawcza oraz gospodarcza. Potwierdzają to coroczne wizytacje Kuratorium Oświaty w Szczecinie oraz Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Ponadto baza posiada pozytywną opinię o bezpieczeństwie przeciwpożarowym wydaną przez Komendanta Powiatowego PSP w Gryficach.