Kategorie:

103 urodziny dh. Kazimierza Kotulskiego.

Dzisiejszy dzień obfitował w ciekawe i ważne wydarzenia. Na pierwszym miejscu trzeba wymienić obchody 103 rocznicy Urodzin naszego druha Kazimierza Kotulskiego.
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DRUHU!
Obchody rozpoczęły się mszą w kościele parafialnym pw. Św. Antoniego z Padwy w Wojkowicach w intencji dh. Kazimierza. Następnie było urodzinowe spotkanie w Dworku Donnersmarcków w Piekarach Śląskich, gdzie miało miejsce kolejne ważne wydarzenie – premiera publikacji „Harcerskie wspomnienia z żeglarskim akcentem” czyli spisane i opracowane przez dh. pwd. Krzysztofa Gajdkę i dh. hm. Józefę Mentel wspomnienia przedwojennych działań harcerskich dh. Kazimierza Kotulskiego. Trzeba w tym miejscu dodać, że publikacja została wydana dzięki wkładowi finansowemu Urzędu Miasta Wojkowice, za co bardzo dziękujemy panu Burmistrzowi Tomaszowi Szczerbie. Na uroczystości obecni byli, poza przedstawicielami naszego Hufca i Kręgu Starszyzny Harcerskiej „Zarzewie”, również przedstawiciele Komendy Chorągwi Śląskiej – zastępcy Komendantki ChŚl dh. hm Aleksandra Lechocka i dh. hm. Andrzej Lichota.

Zdjęcia z tego wydarzenia można obejrzeć TUTAJ.