Kategorie:

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą …Dzisiaj, w wieku 103 lat, odszedł na Wieczną Wartę nasz drogi dh Kazimierz Kotulski.
Urodził się w 1917 roku. Przed II wojną światową był członkiem elitarnej 36 Zagłębiowskiej Drużyny Harcerskiej w Wojkowicach Komornych. Zdobył stopnie Harcerza Rzeczypospolitej i żeglarza. W roku 1935 był uczestnikiem słynnego Zlotu ZHP w Spale. Uczestniczył w obozach harcerskich na Kresach II Rzeczypospolitej a także w obozach żeglarskich w Ośrodku Żeglarstwa Śródlądowego nad jeziorem Narocz i nad jeziorem Krechowieckim w Augustowie. Przez całe swoje dorosłe życie był związany z górnictwem. Zapalony turysta, żeglarz, narciarz i pszczelarz.
Był członkiem Kręgu Seniorów i Starszyzny Harcerskiej „Zarzewie”.

„Przy innym ogniu, w inną noc, do zobaczenia znów…”