Kategorie:

11 listopada – Święto Niepodległości

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI
Nasz hufiec uczestniczył w obchodach 101 rocznicy odzyskania Niepodległości. Po Mszy za Ojczyznę przemaszerowaliśmy pod Pomnik Poległym za Wolną Polskę, gdzie złożyliśmy kwiaty w imieniu zuchów, harcerzy i instruktorów naszego hufca oraz w imieniu Stowarzyszenia Harcerskiego Ziemi Będzińskiej. Były również ważne wydarzenia – Obietnica Zuchowa i Przyrzeczenie Harcerskie. O godzinie 11.11 odśpiewaliśmy uroczyście Hymn Państwowy. I wtedy wyszło słońce i rozświetliło scenerię ciepłymi promieniami.

FOTORELACJA

11 listopada odbędą się uroczystości rocznicowe Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W tym dniu nasz Hufiec uczestniczyć będzie w obchodach Święta Niepodległości w kościele parafialnym pw. Św. Trójcy o godzinie 9.00 i w apelu pod pomnikiem „Poległym za Ojczyznę ” na Placu 3-go Maja o godzinie 10.15. Zapraszamy wszystkich członków naszego hufca do uczestnictwa. Mile będą również widziani przyjaciele, sympatycy, rodzice i mieszkańcy naszego królewskiego grodu.

Zbiórka przed kościołem pw. Św. Trójcy o godzinie 8.45 a przed pomnikiem o 10.00.

Drużyny: 6 ZDH „Eleusis” i 29 WZDH „Antki Cwaniaki” biorą udział w uroczystościach na terenie dzielnicy Grodziec i gminy Psary.