Kategorie:

Rajd o Złoty Liść Jesieni 2019

Rajd o Złoty LIść Jesieni 2019 zakończony!

Rajd Hufca ZHP Ziemi Będzińskiej ” O ZŁOTY LIŚĆ JESIENI ” zaczęliśmy na Pogorii w Ośrodku „Laguna” o godz.9.oo.
Przybyło 20 patroli, w tym 7 zuchowych. Po apelu patrole ruszyły z mapami na trasę rajdu. Do przejścia miały prawie 20 kilometrów. Meta rajdu to nasz Dom Harcerza. Po powrocie z trasy czekała pyszna grochówka z kuchni polowej, ciasta, herbata i jabłka. Po krótkiej regeneracji sił spotkaliśmy się przy harcerskim ognisku. Zmęczeni, zadowoleni i uśmiechnięci uczestnicy, nakarmieni i napojeni usiedli przy wspólnym ognisku. Jak zawsze była gawęda, wspólne śpiewanie i …. podsumowanie wyników rajdu. Komendantka wręczyła tradycyjne liście i nagrody zwycięskim patrolom .

I miejsca i Złote Liście Jesieni zdobyły patrole:
– na trasie zuchowej – „Robaczki z leśnej paczki” – 49 Mistrzowska Gromada Zuchowa „Szyszkowe Bractwo”
– na trasie harcerskiej – „ENIGMA” – 13  Zagłębiowska Drużyna Harcerska.

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!

Rozstaliśmy się w kręgu iskierką przyjaźni.

Kto nie był, ten niech żałuje!

Dziękujemy organizatorom – Stowarzyszeniu Harcerskiemu Ziemi Będzińskiej, instruktorom hufca, 31 ZDH i dh. Małgorzacie Piechockiej za przygotowanie ogniska, panu Tadeuszowi Duliasowi za przygotowanie trasy i punktów kontrolnych oraz rodzicom, którzy byli opiekunami patroli i państwy Bańkom za pyszną grochówkę z kuchni polowej a także tym wszystkim osobom, które podarowały nam pyszne ciasta dla uczestnników!

FOTORELACJA Z RAJDU

 

19 października 2019 r. jest organizowany przez Stowarzyszenie Harcerskie Ziemi Będzińskiej coroczny Rajd o Złoty Liść Jesieni . Tegoroczna impreza odbędzie się na terenach dwóch miast: Dabrowy Górniczej i Będzina. Do uczestnictwa zapraszamy wszystkie jednostki z naszego hufca i z hufców ościennych.

Regulamin rajdu o złoty liść jesieni