Harcerska Akcja Letnia 2019

RELACJA Z OBOZU!

Dzień 1:

Pierwszy dzień obozu oraz kolonii zuchowej w Ocyplu minął w zawrotnym tempie. Po długiej podróży na bazę dojechaliśmy przed godziną 15. Wygłodniali zjedliśmy obiad i zabraliśmy się za rozkładanie obozu. Obozowicze musieli, we wcześniej rozstawionych namiotach, przygotować sobie miejsca do spania. Po kolacji odbył się pierwszy obozowy apel. Po apelu wszyscy uczestnicy zostali zapoznani z regulaminami obowiązującymi na obozie. I zapadła cisza nocna!

FOTORELACJA:

Podajemy numery telefonów kontaktowych do kadry obozu:

phm. Katarzyna Zajkowska – Komendant obozu – 724 373 114 lub 665 618 013
Wychowawcy:
– pwd. Katarzyna Stachera (zuchy) – 506 346 589
– pwd. Jolanta Madejska – kwatermistrz (harcerze młodsi) – 515 464 819
– pwd. Mateusz Zajkowski (harcerze młodsi) – 510 062 051
– pwd. Bartłomiej Stachera (harcerze starsi) – 501 289 137

Prosimy o kontaktowanie się TYLKO w czasie poobiedniego odpoczynku od 14.00 – 15.30!

UWAGA!

Zbiórka na wyjazd do Ocypla 14 lipca (niedziela) o 6.30 na parkingu przy Szkole Muzycznej w Będzinie ul. Sportowa. Wyjazd o godzinie 7.00. Proszę o punktualne przybycie!

Komendantka Hufca

Wykaz niezbędnego wyposażenia uczestnika:

1. Pełne umundurowanie: bluza mundurowa, spodnie, spódnica mundurowa, krótkie spodenki mundurowe ZHP (czarne dla dziewcząt, zielone dla chłopców), nakrycie głowy zgodne z regulaminem mundurowym gromady/drużyny, getry, ew. wywijki jeżeli takowe są noszone w gromadzie/drużynie
  2. Plecak lub walizka w przypadku zucha – duży do spakowania rzeczy
  3. Legitymacja aktualna, podbita wraz z nr pesel!
  4. Mały plecaczek na wycieczki jednodniowe – wszyscy
  5. Śpiwór (harcerze)
  6. Ew. jasiek / poduszeczka (harcerze)
  7. Menażka lub miska metalowa
  8. Niezbędnik (sztućce)
  9. Garnuszek (metalowy, emaliowany, 0,3l lub 0,5l)
  10. Przybory do mycia w kosmetyczce lub specjalnym woreczku: mydło, żel pod prysznic, szampon, pasta do zębów, szczoteczka itp.
  11. Przybory do czesania
  12. Dwa ręczniki – duży i mały mają służyć na 2 tygodnie w lesie
  13. Ręcznik na plażę
  14. Krem z filtrem
  15. Preparaty odstraszające: komary, kleszcze, osy
  16. Strój kąpielowy
  17. Dres do spania lub ciepła piżama z długim rękawem (najlepiej polarowa lub frotowa) – wieczory mogą być chłodne
  18. Strój sportowy: wygodne krótkie spodenki, podkoszulek, adidasy lub tenisówki, dres
  19. Strój leśny – kto co ma maskującego, np. kurtka moro, ubrania w kolorach lasu (takie, które mogą się zniszczyć na grze terenowej)
  20. Kurka przeciwdeszczowa
  21. Ciepły sweter, polar, koszula flanelowa, bluza bawełniana
  22. Bielizna (więcej niż 5 zmian – żeby nadążyć z praniem w razie złej pogody)
  23. Skarpety – w tym grubsze do pionierek (butów mundurowych) i jedne do spania (na zimną pogodę)
  24. 2-3 pary długich spodni (w tym jedne najlepiej czarne bojówki do munduru)
  25. Buty: do munduru – ciemne, sznurowane powyżej kostki lub inne turystyczne, Buty sportowe („adidasy” lub tenisówki), sandały, gumiaki, klapki pod prysznic/na plażę
  26. Koszulki z krótkim rękawem
  27. Krótkie spodenki
  28. Sprawna latarka + baterie
  29. Przybory do szycia, worek foliowy na brudną bieliznę
  30. Element odblaskowy
  31. Zeszyt, coś do pisania, chusteczki do nosa, koperty + znaczki (wg potrzeb), busola lub kompas (jak posiadasz)
  32. Śpiewnik harcerski
  33. Leki – opisane imieniem i nazwiskiem i jak zażywać – oddajemy opiekunowi pod autokarem w dniu wyjazdu! (proponujemy również spakować lek przeciwbólowy zgodny z „upodobaniem” dziecka)
  34. Prosimy, aby nie zabierać na obóz!!!:
    • telefonów komórkowych! (kontakt tylko poprzez opiekunów)
    • cennych przedmiotów (biżuteria itp.);
    • sprzętu elektronicznego typu, smartwatch, tablet, aparat fotograficzny itp.
    • kosmetyków do makijażu – NIE BĘDĄ POTRZEBNE!!!!!!!!!
  35. Kadra nie odpowiada za zgubione lub uszkodzone rzeczy uczestników kolonii i obozu.

LISTA UCZESTNIKÓW JEST ZAMKNIĘTA!

Hufiec organizuje letni obóz dla zuchów i harcerzy w terminie 14 – 27 lipca. Będziemy w Ośrodku Wypoczynkowym „Słoneczna Republika” w Ocyplu  (gmina Lubichowo, powiat starogardzki, Bory Tucholskie) – w bazie obozowej Hufca ZHP Warszawa Praga Południe ( http://stoleczna.zhp.pl/ocypel/ ).

Koszt obozu z dojazdem wyniesie:

dla harcerzy – 1200 zł (zakwaterowanie w namiotach),

dla zuchów – 1300 zł (zakwaterowanie w domkach).

DOKUMENTY DO WYPEŁNIENIA I PODPISANIA  PRZEZ RODZICÓW/OPIEKUNÓW PRAWNYCH WE WSZYSTKICH WSKAZANYCH MIEJSCACH I DOSTARCZENIE ICH DO DRUŻYNOWYCH/KOMENDY HUFCA DO 7 CZERWCA (DRUK DWUSTRONNY) :

KARTA KWALIFIKACYJNA UCZESTNIKA WYPOCZYNKU OCYPEL

ZAŁĄCZNIK DO KARTY KWALIFIKACYJNEJ UCZESTNIKA WYPOCZYNKU OCYPEL

DOKUMENTY DO ZAPOZNANIA SIĘ PRZEZ RODZICÓW/OPIEKUNÓW PRAWNYCH I UCZESTNIKÓW HAL:

Warunki-uczestnictwa OCYPEL

Zapisy przyjmowane będą do 20 maja 2019 r. na adres mailowy hufca: bedzin@slaska.zhp.pl.

W ZGŁOSZENIU PROSZĘ PODAĆ DANE UCZESTNIKA I GROMADĘ/DRUŻYNĘ.

Pierwsza wpłata (zadatek) w kwocie 400 zł płatna do 30 kwietnia (data wpływu na konto hufca: ING Bank Śląski 03 1050 1227 1000 0008 0152 9454) w razie rezygnacji nie podlega zwrotowi.

Kolejne raty:

do 20 maja