Kategorie:

XV Hufcowy Dzień Myśli Braterskiej 2019

W piątkowe popołudnie spotkali się na XV Hufcowym Dniu Myśli Braterskiej członkowie i sympatycy naszej organizacji.

O godzinie 16.00, kapelan będzińskich harcerzy ks. kan. Andrzej Stępień, odprawił uroczystą mszę harcerską. O 17.00 spotkaliśmy się w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta.

Naszą uroczystość zaszczycili swoją obecnością członkowie najwyższych władz państwowych w osobach Pani Wicemarszałek Sejmu RP Barbary Dolniak z asystentami – pnia Anną Dąbrowską i panem Bartoszem Smółką, Senatora RP Pana Arkadiusza Grabowskiego i przedstawiciela Posła na Sejm RP Pana Waldemara Andzela – pana Artura Pniaka. Gościliśmy także Pełnomocnika Prezydenta Miasta Będzina Pana Rafała Adamczyka i oczywiście przedstawiciela Komendy Chorągwi Śląskiej druha hm. Andrzeja Lichotę, panią Grażynę Pasek oraz przedstawiciele służb mundurowych naszego powiatu. Przybyli również przedstawiciele Kręgów Starszyzny z Czeladzi i  „Korzeni” z Ostrów Górniczych oraz  rodzice i sympatycy naszej organizacji.

Całą imprezę prowadziła dh. phm. Anna Samsonowicz. Zuchy, harcerze, instruktorzy i wszyscy obecni wysłuchali programu artystycznego przygotowanego przez 31 Wielopoziomową Zagłębiowską Drużynę Harcerską „Benignus” i jej drużynową dh. phm. Małgorzatę Piechocką.

Głównym organizatorem była nasza niezastąpiona dh hm. Józefa Mentel a pomagali jej w tym członkowie Kręgu Starszyzny Harcerskiej „Zarzewie” oraz członkowie Stowarzyszenia Harcerskiego Ziemi Będzińskiej.

Rozmowom i wspominkom o dawnych latach harcerskich nie było końca a piosenki harcerskie brzmiały jeszcze długo po zakończeniu kręgiem części oficjalnej.

Galeria zdjęć: XV HUFCOWY DZIEŃ MYŚLI BRATERSKIEJ 2019

15 lutego nasz hufiec będzie obchodził doroczny Dzień Myśli Braterskiej – w tym roku po raz piętnasty.

Przebieg uroczystości przedstawia się następująco:

• o godz. 1600 – msza harcerska w kościele pw. Św. Trójcy w Będzinie
• o godz. 1700 – spotkanie instruktorskie w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta przy ul. 11-go Listopada 20.

Ze względu na wielkość sali sesyjnej musimy ograniczyć ilość uczestników. Hufiec będą reprezentować delegacje drużyn. Informacja o ilości reprezentantów jednostek została przesłana droga mailową.