Kategorie:

Zakończenie Roku Harcerskiego!

ZAKOŃCZENIE ROKU HARCERSKIEGO 2017/2018 już za nami!

Dziś podsumowaliśmy rok harcerski w hufcu. Było miło, radośnie i uroczyście. W czasie gry terenowej drużyny tworzyły swoje kapsuły czasu. W tym czasie gromady zuchowe gościły dh. hm. Andrzeja Lichotę z-cę Komendantki Chorągwi Śląskiej.

Druh Andrzej Lichota przywiózł wyróżnienia dla najlepszych drużyny zuchowych za 2017/2018 rok harcerski. Zostały wyróżnione:
  • 1 Gromada Zuchowa „Leśne Skrzaty ” zdobyła tytuł MISTRZOWSKIEJ GROMADY a wszystkie jej zuchy z hm. Anią i hm. Markiem Łebzuchami odznakę HARCERSKIEJ SŁUŻBY ZIEMI ŚLĄSKIEJ.
  • Mistrzowski tytuł zdobyła gromada Nieprzetartego Szlaku „Iskierki”
  • 6 GZ „Rozbrykane Mandarynki” otrzymała tytuł Mistrzowskiej Gromady a pwd. Kasia Stachera została uhonorowana tytułem MISTRZOWSKIEJ DRUŻYNOWEJ.
Po południu w czasie ogniska odwiedzili nas p. Rafał Adamczyk,w-ce Prezydent  Miasta Będzina i p. Kamil Kowal, Naczelnik Wydziału Promocji UM. Przywieźli nam 10 wspaniałych namiotów (na ZLOT ZHP Gdańsk 2018). Dziękujemy. Będziemy mogli godnie zaprezentować na ZLOCIE nasze miasto. Po wspólnej zabawie pożegnaliśmy się w kręgu przyjaźni.
Przez cały czas trwania imprezy dh. Katarzyna Seremak i dh Jakub Tabak prowadzili akcję „Zostań Dawcą” Fundacji DKMS, której misją  jest znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia komórek macierzystych szpiku.
dh. hm. Józefa Mentel

Galeria zdjęć z tego wydarzenia:

ZAKOŃCZENIE ROKU HARCERSKIEGO 2017/2018