Kategorie:

DZIEŃ MYŚLI BRATERSKIEJ 2018

23 lutego obchodziliśmy uroczyście w naszym hufcu DZIEŃ MYŚLI BRATERSKIEJ.

Po raz XIV nasz hufiec obchodził uroczyście Dzień Myśli Braterskiej. Uroczystość uświetnili przedstawiciele najwyższych władz państwowych – Wicemarszałek Sejmu Pani Barbara Dolniak, Senator RP Pan Arkadiusz Grabowski i Poseł na Sejm RP pan Waldemar Andzel. Swoją obecnością zaszczyciła nas również Komendantka Chorągwi Śląskiej dh.hm. Anna Peterko. Przybyli przedstawiciele władz miast i gmin naszego powiatu – Wiceburmistrz Miasta Czeladzi Pani Beata Zawiła i Wójt Gminy Psary Pan Tomasz Sadłoń. Byli z nami nasi sojusznicy i przyjaciele, ale trzonem całej imprezy byli harcerze, instruktorzy i starszyzna harcerska naszego hufca i zaprzyjaźnionych Kręgów.
Głównym organizatorem całej uroczystości była niezastąpiona dh. hm. Józefa Mentel, której pomagał w przygotowaniach Krąg Starszyzny Harcerskiej „Zarzewie” i członkowie Stowarzyszenia Harcerskiego Ziemi Będzińskiej – za co im wszystkim serdecznie dziękujemy. Nasze podziękowania należą się również 31 Wielopoziomowej Zagłębiowskiej Drużynie Harcerskiej „Benignus” z drużynową phm. Małgorzatą Piechocką za wspaniałe przygotowanie części artystycznej.
Uroczystość przebiegła w przyjaznej i wesołej atmosferze, były wspomnienia, rozmowy, harcerskie piosenki a całość zakończyliśmy tradycyjnym kręgiem i iskierką przyjaźni.

Czuwaj!

Fotorelacja z uroczystości pod linkiem:

https://photos.google.com/u/2/album/AF1QipMJQMWtt9inBK6iIRSpryxZVgCxmQOKYLmu2N-k