Kategorie:

PAMIĘĆ RUTKI

Harcerki z naszego hufca uczestniczyły 30 września w wydarzeniu zorganizowanym przez Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie. Wydarzenie realizowane było w związku z planowaną premierą sztuki „Pamięć Rutki”. Druhny przebrane w sukienki z okresu II Wojny Światowej, wraz z pracownikami Teatru podróżowały w milczeniu i zadumie komunikacją miejską, pragnąc zwrócić uwagę na cierpienie i samotność dzieci w obliczu wojny. Akcja spotkała się z zaciekawieniem i ciepłym przyjęciem przez pasażerów komunikacji.  Dziewczyny dały z siebie wszystko! Z uwagi na nieustanną prowokację Dyrektora – Pawła Klicy, który robił wszystko, aby dziewczyny się roześmiały :),  pozostać niewzruszonym było niezwykle trudno.

W niedzielę  ciąg dalszy wydarzeń związanych ze spektaklem – o godzinie 15.00 do 16.30 warsztaty realizowane przez Muzeum Polin – na które zostaliśmy serdecznie zaproszeni.

Fotorelacja z wydarzenia